Krosnelės Invicta iki 1000 EUR | Krosneles.eu

Židiniai krosnelės Invicta

Židiniai – problemų sprendimai

Su krosnelėmis žmonėms visada viskas aišku, krosneles.net geriau, nes viskas yra matoma ir klausimų iškyla retai. Židiniai yra uždaros sistemos ir paslėpti po apdaila. Temperatūros židinio kamerose dažnai būna sukeltos. Pabandysime apžvelgti dažniausiai kylančias problemas ir jų sprendimo būdus.

Židinys su ortakiais, jaučiasi smalkių kvapas

Dažnai žmonės klausia meistrų, kodėl jaučiamas smalkių kvapas kambariuose, kartais ortakių gale aprūksta siena.

Dažniausiai tokios  problemos kyla dėl neteisingo židinio naudojimo.  Kai židinio kameroje temperatūra pasiekia 45 laipsnius, įsijungia karšto oro turbina ir pučia orą į tolimesnes patalpas. Jei veikiant turbinai atidarinėjate židinio dureles ir dedate malkas, tai truputi dūmų patenka į patalpą, o turbina, pagavusi tuos dūmus,  per ortakius nuneša į kitas patalpas. Todėl ir pajuntate smalkių kvapą kituose kambariuose, kai kažkas atidaro židinio dureles, o turbina dar veikia.

Kartais žmonės uždaro židinio groteles visai arba per daug ir palieka veikti tik turbiną. Tokiu atveju židinio kameroje temperatūra gali pakilti ir virš 100 laipsnių.  Turbina karštas dulkes kartu su karštu oru neša į kitus kambarius ir jei už išėjimo grotelių yra arti kampinė siena, tai karštos dulkės nespėja atvėsti ir prilimpa prie sienos. Siena ruduoja, grotelės irgi ruduoja.

Kad nebūtų tokių židinio su ortakių sistema problemų, židinyje turi būti židinio grotelių tiek ir aušinimas toks, kad karščio kameroje temperatūra būtų apie 70 laipsnių. Tada židinys jums tarnaus ilgai. Kad nejaustumėte smalkių kituose kambariuose,  stenkitės nedarinėti židinio durelių veikiant turbinai, arba jas atidaryti kuo lėčiau.  Jei tai nepadeda, patikrinkite židinio durelių tarpinę, gali būti laikas jau keisti.

 

Židinys švilpia

Kartais vėjuota dieną žmonės skundžiasi, kad židinys švilpia. Taip pasitaiko, kai namas yra hermetiškas ir trūksta ventiliacijos angų. Tada iš lauko oras pro pravirą langą, garažo vartus veržiasi į patalpas, o išeiti nėra per kur tik per kaminą. Taigi per židinio kapsulės oro padavimo angą, antrinio degimo oro padavimo skylutes oras eina į kaminą, o kadangi angos yra per mažos atsiranda švilpimo garsas.

Sprendimas: uždaryti langus, duris – švilpimas dings.

Židinys nešildo 

Dažniausiai problema būna drėgnose ar prastose malkose. Kartais , ypatingai sodybose,  būna peršalusių patalpų problema. Tada per 1 m. nuo židinio yra karšta, bet toliau šalta. Kiek malkų sukūrenate ir gaunate šilumos, tai visą šilumą susiurbia šaltos sienos arba grindys. Tokiu atveju šilumą pradėsite jausti tik kai įšils mūrinės sienos ir grindys, o tai yra daug tonų medžiagų ir jos visos turį įšilti.

Rąstiniuose namuose sodybose dažnai grindys išlietos betonu ir plytelėmis apklijuotos – tokiu atveju šilumą sugeria ne medinės sienos, bet betoninės grindys. Jei projektuojate naują sodybą ar rąstinį namą tai būtinai darykite medines grindis. Jei jau turite tokią problemą, tai galite pasinaudoti senovinių grindų šiltinimo metodu – patieskite kilimą. Patalpa prišils nuo židinio ar krosnelės greičiau.